"Ślubuję Niepodległej"

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

"Ślubuję Niepodległej"Dzień Edukacji Narodowej, święto zwane dawniej Dniem Nauczyciela, to święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Przypada zawsze 14. października, a obchodzone jest przez nauczycieli, pedagogów, wychowawców i wszystkich pracowników placówek oświatowych. Tradycją naszej szkoły jest przyjmowanie w tym dniu pierwszoklasistów w poczet uczniów, czyli pasowanie. W bieżącym roku szkolnym uroczystość ta miała miejsce w poniedziałek, 15. października, a motywem przewodnim było 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Najmłodsi uczniowie musieli wykazać się sporą wiedzą i umiejętnościami szkolnymi oraz wiadomościami o naszej Ojczyźnie. Zaprezentowali wiersze i piosenkę, odpowiedzieli na pytania zawarte w wierszu W. Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka".

Wykonali zadania przygotowane przez klasę III, m.in. rozpoznali figury geometryczne, rozwiązali kasztankowe działania, ułożyli kontur Polski z puzzli, odszukali flagę Polski. Po zdanym "egzaminie" złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez Panią Dyrektor wielkim ołówkiem. Klasa II przygotowała dla pierwszoklasistów piosenkę, a klasa III - życzenia. Obie klasy wręczyły też najmłodszym kolegom upominki.
Część uroczystości dedykowana była nauczycielom. Pani Dyrektor wyróżniła trzy nauczycielki, wręczając nagrody za osiągnięcia, a Samorząd Uczniowski i wybrani uczniowie skierowali ciepłe słowa do pedagogów wszystkich specjalności.