Wyjazd do kina

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Dnia 01.10.2018 r. klasy V- VIII wyjechały do kina. Klasy V i VI obejrzały film "Biały kieł'', a klasy VII i VIII film "Dywizjon 303".
https://www.filmweb.pl/review/Dziko%C5%9B%C4%87+okie%C5%82znana-21751"Biały kieł" to opowieść o mieszańcu psa z wilkiem, który jako szczeniak odłączył się od rodziny i przeżywał różne przygody. Przygarnięty przez Indian, dorastał w wiosce i uczył się życia w mroźnych krainach. Potrafił ciągnąć sanie, szybko nauczył się współpracy z innymi psami, był szczęśliwy. Jednak los sprawił, że trafił w ręce złych ludzi. Dla ich zysku, musiał brać udział w walkach. Film był trochę smutny i prawie wszystkim zakręciła się łezka w oku.
https://www.filmweb.pl/film/Dywizjon+303.+Historia+prawdziwa-2018-647176"Dywizjon 303" to film wojenny opowiadający o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię. Historia oparta jest na faktach, a opisał ją w swojej książce Arkady Fiedler. Polscy lotnicy, początkowo nie doceniani, a nawet wyśmiewani, stali się legendą II Wojny Światowej. Wykazali się ogromnym bohaterstwem i stali wzorem dla wielu Polaków. Ten film to dobra lekcja patriotyzmu. Powinniśmy pamiętać o bohaterach, którzy narażali swoje życie w walkach o wolność.